Вітаю Вас, Гість
Форма входу
Календар
«  Листопад 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Корисні лінки
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Анонімні Наркомани

Наркоманія - одна з глобальних суспільних проблем в Україні, що сягає коренями у моральну кризу сучасної культури: втрату цінності життя, його повної нігілізаці. Залишається позаду сенс життя, моральні вартості, перекреслюється практично усе - людина відвертається від існування Бога.
 
Анонімні Наркомани — це добровільна, міжнародна спільнота чоловіків і жінок з усіх прошарків суспільства, які зустрічаються разом, щоб віднайти і підтримувати тверезість. Єдина умова для членства — бажання припинити вживати наркотичні засоби. Немає жодних вступних або обов'язкових внесків чи платежів. Усім учасникам забезпечено конфіденційність.
 
Людина, що затрачає зв'язок з Богом, перестає бути учасником динаміки божественного життя Пресвятої Тройці. Вона позбавляє себе можливості розвиватися та реалізовуватись вповні, деградує, зводячи своє життя лише до споживацтва тварного світу. Наркотики приходять у життя більшості узалежнених у 13-14 років з курінням плану і коноплі, а вже після кількох прийомів наркотичної сировини починає розвиватися узалежнення.  Людина відчужується від сім'ї, церкви, суспільства, гіпершвидко старіє організм, прогресує звикання до доз, прямуючи по висхідній прямій до постійного збільшення щоб досягнути бажаного ефекту. Середній вік наркомана 24-25 років. Статистика залежних від наркотичних речовин невпинно зростає. Львів - займає одне з "перших" місць по числу наркозалежних. Практично половина наркозалежних гине від передозування.
 
Наркоман переживає свій стан як важку неволю, потребуючи визволення з неї (Іван Павло II до VIII Світового Конгресу Терапевтичсних Об'єднань). Завдання суспільства і Церкви зокрема, - створити всі умови для реабілітації людей, що є "в'язнями" важкої недуги, що руйнує людину. В Україні, і зокрема у Львові, вже існують групи анонімних наркоманів (АН) - завдяки зустрічам наркозалежні  проходять  шлях  відмови  від  наркотиків.  У реабілітаційному  центрі  працюють  християни  (миряни,  священики  чи богопосвячені особи),   що  володіють  знаннями   і   навиками   праці  з наркозалежними  та  мають  повну  підтримку  церковних  спільнот.  Такі соціальні працівники допомагають узалежненій людині через довіру і любов до неї відчути цінність життя у Бозі. Осередок підтримки узалежнених, ВІЛ-позитивних осіб та членів їх родин  у Львові  знаходиться у Шпиталі ім. митр. Андрея Шептицького, що по вул. Озаркевича, 4,  каб.№3. При нашому храмі  збираються групи анонімних наркоманів (АН) „Горицвіт” (в цокольному приміщенні, клас №3).                                                                                                 
 
Завдання Церкви, як говорить II Ватиканський Собор "досліджувати знаки часів" тому християни не можуть відмежовуватися від руйнівної психосоматичної хвороби - наркоманії простим осудом - це зло і таврувати наркоманів як невдах та покидьків суспільства. Місія християнина - показувати дорогу повернення до життя в Тому, що лікує: "Я Господь Бог твій, цілитель твій" (Вих. 15.26) та бути сучасним самарянином, що дієво любить ближнього.
 
Загострення проблеми наркоманії вимагає постійно шукати альтернативних шляхів запобігання злу: інформувати (засоби масової інформації, проповіді, катехизація молоді) про наркотичні засоби, як такі, що ведуть до вбивства людини. Щоб запобігти відчуженості молодої людини від оточення треба цікавитись "чим живуть" діти та підлітки, створювати різноманітні підліткові клуби, молодіжні організації за зацікавленнями.
 
Лікування від наркоманії - втручання у цілісність людської особи, тому що пов'язане з цілковитим переосмисленням життя, поверненням до своєї гідності синів Божих по благодаті. Воплочений Христос об'явив людям справжню людину, бо "своїм воплоченням Син Божий поєднався із кожною людиною" (II Ватиканський собор, "Gaudium et spes"). Шлях реабілітації - дорога до життя в Христі, бо Він - Той, що піднімає упалу людську природу і воскрешає навіть того, який вже для світу загинув. Людина що наслідує Христа, пізнає себе і бере участь у житті Пресвятої Тройці.
 
Родичі та друзі наркозалежних можуть їм допомогти. Група Анонімних  Наркоманів «Горицвіт»  запрошує  усіх  зацікавлених  та небайдужих  на зустрічі групи, які відбуваються  у приміщенні церкви свв. Володимира і Ольги (вул. Симоненка, 5, приміщення релігійно-просвітнього центру, клас № 3). Зустрічі груп проходять у формі вільних бесід-розповідей членів про власний досвід подолання залежності за допомогою Програми «12 Кроків»  у вівторок і в четвер  о 19:00 год, та в суботу о 15:00 год. В Шпиталь ім. митр. Андрея Шептицького за консультаціями звертайтесь з понеділка по четвер з 16 до 19 год,  або за телефоном (0322)-99-11-37      .

УГКЦ Храм Свв. Володимира і Ольги © 2022