Вітаю Вас, Гість
Форма входу
Календар
«  Листопад 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Корисні лінки
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Братство Матері Божої Неустанної Помочі

Богородиця неустанної помочіПри храмі свв. Володимира і Ольги, як одне із найперших діє братство Матері Божої Неустанної Помочі (МБНП). В Україні це братство існує вже 80 років. Його членом може бути особа будь-якого віку, починаючи від семи років. Кожен член цієї спільноти в особливий спосіб посвячує себе Матері Божій.

Коротка історія братства МБНП

Було засноване Братство - 22 грудня 1927року, в день Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії, на її честь. Його головною метою стало поширення набожества до Пресвятої Богородиці під чудовим і змістовним ім'ям Матері Божої Неустанної Помочі.

В основі Статутів нового братства лежить Статут Архибратства Матері Божої Неустанної Помочі св. Альфонса, що має свій осідок у Римі при церкві св. Альфонса, де й зберігається згадана вище чудотворна ікона Божої Матері Неустанної Помочі. Засновники цього нового Братства мали намір допомогти вірним східнього обряду в єпархіях, що перебували під Польщею, згуртувати багато людей, насамперед тих, що брали участь у св. місіях Отців ЧНІ, щоб з допомогою Неустанної Помочі Божої Матері, а також приймаючи св. Тайни, люди ставали чистішими і досконалішими.

Схвалене місцевим Ординаріятом Братство згодом одержало підтримку Митрополита Андрея Шептицького та Преосвященного Йосафата Коциловського - єпископа Перемишльського. Обидва Владики дали дозвіл поширювати його в їхніх єпархіях передусім з нагоди св. Місій. Поступово воно охопило весь край і наприкінці 1929 року налічувало 15000 вірних в різних парохіях усіх трьох галицьких єпархій. Тоді на прохання провідника Братства, Преосв. Григорій Хомишин звернувся до Апостольської столиці з поданням, щоб Братство було піднесене до ступеня Архибратства.

Святіший Отець відгукнувся на це прохання і декретом від 12 вересня 1932 підніс Братство Матері Божої Неустанної Помочі до гідності Архибратства з постійним осідком у Станиславові, наділивши тамтешнього провідника владою прилучати інші братства такої ж назви. Одночасно Святіший Отець уділив членам Архибратства багато відпустів. За час Підпілля члени Братства стали свідками живої віри і залишилися вірними Господеві і Пречистій Діві Марії. Коли Церва вийшла з Підпілля, Архибратсво відновило свою діяльність.

Мета Архибратства

Вшановувати Пречисту Діву Марію під іменем Матері Божої Неустанної Помочі, щоби за її заступництвом вимолити собі потрібних ласк, передусім ласки доброї смерти, вшановувати її особливо частим прийманням Пресвятої Євхаристії.

Обов'язки членів:

  • Відмовляти щодня вранці та ввечері тричі Богородице Діво.
  • Відвідувати хоча б раз на тиждень ікону Матері Божої Неустанної Помочі в церкві Братства.
  • Приймати св. Причастя на честь Пречистої Діви Марії в останню неділю місяця.
  • Брати участь у духовній вправі приготування до доброї смерті, що відправляється в церкві Братства в останню неділю місяця.
  • Носити медалик Матері Божої Неустанної Помочі, одержаний в день вступу до Братства.
  • Старатися, щоб в родинному домі кожного члена Братства вшановувалася ікона Матері Божої Неустанної Помочі.
  • Намагатися поширювати набожність до Матері Божої Неустанної Помочі.

Заувага: Після загальних засад, якими керуються Братства, ці побожні вправи є добровільними. Проте, члени Братства, збираючись для спільної молитви, відмовляють ще й інші молитви, а також до семи різних Вервиць. Крім цього важливими у спільнотному житті є прощі досвятих та відпустових місць.

Час і місце зустрічей:

Зустрічі відбуваються щосереди о 19:00 год. в церкві-капличці св. Пантелеймона.
Духовний наставник - о. Богдан Калатин

Молитва до Матері Божої Неустанної Помочі

О Мати Неустанної Помочі! Ти розподіляєш всілякі ласки, що Бог нам, нужденним, дає; і зробив Тебе Господь такою могутньою, такою багатою, такою доброю для того, щоб Ти нам у нашій нужді допомагала. Ти Заступниця найнужденніших і найзанедбаніших, що шукають у Тебе захисту. Тож прийди мені на допомогу, коли Тебе про це благатиму. У Твої руки віддаю своє вічне спасіння, Тобі доручаю свою душу. Зарахуй мене до своїх найвірніших слуг, прийми мене під свою опіку, і цього мені достатньо. Якщо Ти мені допомагатимеш, нічого не боятимусь, ані своїх гріхів, бо Ти випросиш мені їхнє прощення, ані злих духів, бо Ти могутніша від пекла, ані навіть самого Судді Ісуса Христа, бо однієї Твоєї молитви достатньо, щоб Його ублагати. Боюся тільки, щоб я через своє недбальство не забував(ла) звертатися до Тебе, і через це не загинув(ла). О володарко моя, виблагай мені відпущення моїх гріхів, любові до Ісуса, допоможи мені витривати в доброму до кінця і завжди звертатися до Тебе, о Мати Неустанної Помочі!

УГКЦ Храм Свв. Володимира і Ольги © 2022