Вітаю Вас, Гість
Форма входу
Календар
«  Вересень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Корисні лінки
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Уже  близько року при нашому храмі діти мають можливість відвідувати заняття у русі скаутів. У приміщенні одного із класів катехитичної школи займається Кіш імені свв. Кирила і Мефодія, що належить до Католицького Скаутства Європи.

Методика виховання.  Головні засади праці. 
Католицьке скаутство Європи є виховним рухом, який послуговується власною методикою виховання, що грунтується на засадах вчення вселенської Церкви і досягається через віру і діяльність.

Основною метою організації є надання кожній молодій людині засобів для особистого розвитку через таких п"ять цілей:
  1. Здоров"я і фізична вправність. 
  2. Практичні вміння. 
  3. Формування характеру. 
  4. Служіння. 
  5. Релігійне життя - Бог. 

За допомогою скаутської методики дитина і підліток виховується у всіх аспектах їхнього життя. Європейський скаутинг має на меті приготувати молоду особу до дорослого життя та усвідомлення свого справжнього місця у суспільстві, до ролі помічника як у родині, так і в школі (навчання). 

Навчання через працю. Оригінальність скаутської методики полягає й у тому, що вона є школою праці. Скаутський гурток не є місцем, де все вивчається теоретично, але й спільнотою практичної науки життя через: 
 - Спілкування з природою 
 - Ігри
 - Життя в спільноті (гуртку) 

Виховання молоді через молодь. Друга оригінальна властивість скаутського руху є, здавалось би "незвичайна"  ідея - виховання молоді через молодь. Молоді люди є відповідальні один за одних через виконання дуже конкретних завдань в спільноті (гуртку). 

Виховання окремішності. Щоб створити добрі умови для виховання хлопців і дівчат, і віднестись з повагою до природної різниці психофізіологічного розвитку обох статей, товариство постановило запропонувати батькам помістити дівчат в жіночих, а хлопців в чоловічих спільнотах. Організація час від часу спільних занять, дозволяє на взаємне пізнання й шанування іншого в його неповторності й відмінності. 

Методика  пристосування до віку. Для того, щоб справді дати кожному те, чого він потребує, скаутство пристосувало свою методику до етапів розвитку молодої людини:
 - горобчики (4-7 років) 
 - вовченята (8-12років) 
 - скаути та скаутки (12-17 років) 
 - мандрівники (старші 17 років) 

Вовченята і горобчики - " Я та інші" 
Вовченята працюють і бавляться в ігри. 
Головна ціль виховання цієї категорії- допомогти відкритися для інших (вийти з дитячого егоїзму) і скерувати на релігію через ігри. 

Скаути і скаутки -"   "Я разом з іншими"
Це є головна і найактивніша галузь у скаутстві, котра опирається на виховання в спільноті. ЇЇ основна структура - це малі, 4-8 особові групи-гуртки, де вчаться жити в спільноті. Виховання відбувається  через навчання і ігри, найчастіше на природі, саме тут  формуються моральні чесноти, а також поглиблюється духовне життя, Велику увагу звертають провідники на скауток і скаутів під час їхньої формації в школі, вдома, у родині.

Мандрівниці й мандрівники -   "Я для інших"

Найстарша вікова категорія скаутингу називається "Дорога". "Кожний  йде своєю стежкою". Головною ціллю педагогіки - допомога особі у виборі і активізації свого життєвого покликання: підготовка до дорослого, творчого  й відповідального життя. Іншими словами, до прийняття певного служіння; звідси й гасло Мандрівника й Мандрівничок: "Служити!" Час "Дороги" - це переважно час мандрівок. 

Розклад збірок у 4 класі катехитичної школи ім.М.Чарнецького (4 клас.) 

щонеділі      горобчики  -  о  14:15 год.                       
                      вовченята  -  о 15:00 год. 
щовівторка  скаути        -  о 19:00 год. 

Капеланом  католицьких скаутів при нашому храмі є о.Юрій Саквук. 

Контакти: Сергій  0963598509                              
веб-сайт:www.fse.in.ua                             
e-mail: fse.in.ua@gmail.com

Урочисте прийняття в ряди "Горобчиків"


УГКЦ Храм Свв. Володимира і Ольги © 2022