Вітаю Вас, Гість
Форма входу
Календар
«  Листопад 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Корисні лінки
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Спільнота "Віра і Світло"


"Віра і світло" - це рух спільнот. У центрі цих спільнот є особи, в тій чи іншій мірі розумово неповносправні, навколо яких згуртовуються батьки і приятелі, особливо молоді люди. Спільноти "Віри і світла" не є об'єднаннями, де члени живуть разом, це спільноти, члени яких зустрічаються регулярно і зав'язують все тісніші дружні стосунки, ділячись труднощами і радощами, спільно святкуючи, беручи участь у спільній молитві і приймаючи Святе Причастя. Кожна спільнота налічує близько тридцяти осіб.

Хоча рух "Віра і світло" зародився в католицькому середовищі, він стає все більш екуменічним завдяки участі у ньому людей різних християнських віросповідань.

Сьогодні у світі налічується близько 3000 спільнот, з них дванадцять в Україні. Одна з таких спільнот утворилася при храмі свв. Володимира і Ольги, про яку в подальшому і піде розповідь. Духовним наставником цієї спільноти є священник нашої парафії отець Петро Гарасимчук. Члени спільноти збираються щосуботи о 15:00 год. в церкві - капличці, а також раз на місяць разом приймають участь у Святій Літургії. Вхід у храм облаштований спеціальною доріжкою для інвалідних калясок, що є зручним для пересування таких потребуючих. Крім цього на території храму заплановано, та вже зовнішньо збудовано, адміністративно-господарський будиночок, що прилягає до дзвінниці. Тут на першому поверсі згодом діятиме майстерня та трапезна для розумово неповносправних.

Духовність спільноти

У чому полягають основні елементи духовності "Віри і світла", окрім всього того, що є невід'ємним для духовності кожного християнина?

Серцевина цієї духовності - зустріч з Ісусом, який живе в серцях тих, хто слабкий, покривджений, самотній і стражденний. Духовність неможлива без любові; учасники спільноти "Віра і світло" зростають у своїй духовності через стосунки з найслабшими, котрих вибрав і особливо любить Бог. Духовність "Віри і світла" - це, головним чином, співуття. Це заклик не спинатися на драбину успіху, а зійти вниз і бути поряд з тими, хто стоїть на останньому місці. Це - служити і відкривати блаженство в омиванні ніг людям.

Духовність любові і стосунків зі зламаною людиною реалізується у нашій спільноті. Тут люди поєднані в любові і покликані піклуватися один про одного, молитися один за одного, разом бути символом Воскресіння. Всі учасники спільноти інтегровані в місцеву парафію, беруть активну участь в житті нашого храму. Окрім того, спільнота вивчає глибоко культуру українського народу, сама сутність руху "Віра і світло" передбачає вивчення всіх особливостей, притаманних українській нації.

УГКЦ Храм Свв. Володимира і Ольги © 2022