Вітаю Вас, Гість
Головна » 2016 » Квітень » 30 » Чому ми святкуємо Пасху?
17:04
Чому ми святкуємо Пасху?

Часто у нашому українському народі празник Пасхи асоціюється виключно зі святковим столом, паскою, писанками і крашанками, але при цьому забувається первинне і основне значення свята. Те, що люди почали забувати про його значення і символіку, свідчить той факт, що вони святкують Христове воскресіння виключно з матеріяльної точки зору, а при цьому забувають її істинне духовне значення. При цьому Великий піст, який нас духовно готує до Воскресіння Христового, стає для таких людей часом, в якому забороняється лише слухати музику і їсти ковбасу. Але постараймося зрозуміти, що таке Пасха, і яке є основне значення світлого Христового Воскресіння.

Слово «пасха» (з єврейської «песах») означає «перехід». Для євреїв цей перехід означав перехід ангела Божого, який проминув будинки євреїв, що були помазані кров’ю агнця, і заходив у ті, які нею не були помазані, і все що було первородне у цих будинках вигублював. Також цей перехід означав перехід від стану рабства у Єгипті до стану визволення і видиму присутність Бога у вигляді стовпа хмарового, про що описує книга Виходу.
Що ж для нас, християн, повинна означати Пасха? Поглянувши на значення старозавітної Пасхи, постараймося зрозуміти її сучасне, новозавітне значення.

Пасха у Новому Завіті означає перехід від стану гріха, яким була поневолена людина після упадку Адама і Єви, до стану визволення через воскресіння Христове. Адже у новій Пасці не ангел пройшов серед домів єгипетських і вбив все первородне, як це було у Старому Заповіті, а сам Бог прийшов і визволив усіх від смерти. Христос дарував нам новий шанс для спасіння, дарував можливість почати життя заново і зробити вибір між свобідним синівським життям з Богом і життям рабським, поневоленим гріхом. На відміну від ангела смерти, який забирав життя невірним єгиптянам, Христос дарує вічне життя всім, але вимагає, щоб людина сама хотіла спастися, і зрозумівши, що без Бога вона не може прожити жодної хвилини, прийшла і каялась перед Ним за свої гріхи.

Якщо ще раз придивитися до символіки Пасхи Старого Завіту, бачимо, що ангел смерти обминав ті будинки, які були помазані кров’ю агнця. Тобто спаслися і залишилися живими ті люди, яких будинки були «посвячені» кров’ю агнця. У Новому Завіті агнцем є Христос, який приносить своє життя за світ. Агнець, кров якого спасає людину від смерти і дарує спасіння. Цей новий Агнець дарує духовне спасіння і вічне життя. Тобто, коли людина перебуває у Божому будинку, який є «посвячений» кров’ю Агнця, тобто Євхаристією, то вона матиме життя вічне, матиме те життя, яке прийшов нам подарувати Христос. Отже, основне значення Пасхи полягає у тому, що святкуємо наше нове начало, нове покликання до святого життя, яке було первісно у раю. Тому кожна людина повинна використати цей новий шанс для свого спасіння і для спасіння инших.

Пасха нова – це новий перехід від смерти до життя, новий перехід від рабства гріховного до свободи Божої, під час якої сам Господь веде ціле людство до «нової землі», первинно нам дарованої, тобто до раю.
Саме тому нам як християнам не можна забувати істинного значення цього величного свята, не можна забувати про те, що Господь визволив нас від смерти своїм хрестом, дарував нам нове життя. Саме у воскресінні Христовому здійснилася уся спасительна місія Бога щодо людини. І саме тому свято Пасхи має таке надзвичайне значення для історії спасіння всього людства.

Роман Мирош

Матеріал  католицького часопису "Пізнай правду"

Переглядів: 560 | Додав: Vadum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

УГКЦ Храм Свв. Володимира і Ольги © 2018