Вітаю Вас, Гість
Головна » 2021 » Квітень » 4 » ХРЕСНА ДОРОГА - 4 квітня 2021 р.Б. (текст)
14:37
ХРЕСНА ДОРОГА - 4 квітня 2021 р.Б. (текст)

Дорогі у Христі браття і сестри

Сьогодні ми зібралися разом, щоб молитовно згадати Хресну дорогу Української Греко-Католицької Церкви. 75-ть років тому, під час, так званого, Псевдособору 1946 року, сталінським режимом, був реалізований план ліквідації нашої української церкви. Хочемо подякувати Богові і згадати стоні  і тисячі тих вірних, які на заклик нашого Спасителя, чували і молилися у лихі години, місяці та роки, які випали на долю нашої української  Церкви. Вдячні Богу за мучеників та святих ісповідників Христової віри, які терпіли страждання за близькість із намісником апостола Петра на землі, зокрема в другій половині XX століття після цієї сумної події.

Ми дякуємо Богу, що Святий Папа Іван Павло ІІ, 20-ть років тому, перебуваючи з візитом до України, тут у Львові, визнав цей подвиг віри, беатифікувавши 28 новомучеників нашої церкви. «Нехай їхнє свідчення не залишиться для вас тільки причиною до вихваляння, нехай, радше, стане запрошенням до того, щоб їх наслідувати, — сказав Святіший Отець Іван Павло ІІ. Через хрещення кожен християнин покликаний до святості. Не від усіх вимагається, як від цих нових блаженних мучеників, найвищого випробування через проливання крові. Однак кожному доручено завдання йти за Христом із щоденною та вірною самовідданістю.

Ходімо і ми за Христом, щоб у молитві випросити у Господа благословення для нашої Церкви, народу і цілої України.

Ця подорож пройде в стражданнях, в самотності, в зраді і вкінці у смерті. Однак, це буде також подорож у вірі, надії та любові, тому, що поховання і печать на гробі не залишиться назавжди. Після темної ночі страждань наступить світлий Пасхальний ранок, мертву тишу гробу розбудить Слово життя, смерть буде переможена воскресінням.

В день, в котрому поклоняємось Животворящому Хресту Господньому, маємо яскраве запевнення того, як Силою Божої любові, знаряддя смерті преображається на дієвий символ перемоги.

Диякон: Благослови, владико.

Архиєрей: Благословенний Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Лик: Амінь.

Диякон: Слава тобі, Боже наш, слава тобі.

Лик: Царю небесний, утішителю, Душе істини, * що всюди єси і все наповняєш,* скарбе дібр і життя подателю,* прийди і вселися в нас,* і очисти нас від усякої скверни,* і спаси, Благий, душі наші.

Святий Боже, святий Кріпкий, святий Безсмертний, помилуй нас (тричі).

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові,* і нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресвята Тройце, помилуй нас;* Господи, очисти гріхи наші;* Владико, прости беззаконня наші;* Святий, завітай і зціли немочі наші імени твого ради.

Господи, помилуй (тричі).

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові.

Інині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Отче наш, що єси на небесах,* нехай святиться ім’я твоє,* нехай прийде царство твоє,* нехай буде воля твоя, як на небі, так і на землі.* Хліб наш насущний дай нам сьогодні,* і прости нам провини наші,* як і ми прощаємо винуватцям нашим,* і не введи нас у спокусу,* але визволи нас від лукавого.

Архиєрей: Бо твоє є царство, і сила, і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.

Лик: Амінь.      Читати далі

 

Переглядів: 67 | Додав: Vadum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

УГКЦ Храм Свв. Володимира і Ольги © 2021