Вітаю Вас, Гість
Головна » 2011 » Грудень » 9 » Молитва про Божу Мудрість
19:05
Молитва про Божу Мудрість
Великий і всемогутній Боже! Зішли на мене з високих святих своїх небес і від престола своєї святої слави Твою святу мудрість, що сидить поруч Тебе. Дай мені мудрість Твого уподобання, щоб я в житті умів те, що Тобі миле, гаряче бажати, мудрого шукати, у правді признавати і досконало виповняти на славу й честь Твого святого Імени, "на хвалу слави Твоєї ласки".

Дай мені, Боже,мудрість мого стану, щоб усе що я сповняв, чого бажаєш, дай мені розуміти мої обов"язки, дай мені мудрість моїх обов"язків і дай мені їх виконати так, як треба і як належить на славу Твою і хосен моєї душі. Дай мені мудрість Твоїх доріг і мудрість ходити стежками Твоєї святої волі; дай мені мудрість поводження і неповодження, щоб я вмів не вивищатися в одних і не упадати в других; дай мені мудрість радости і мудрість смутку; нехай тішуся лише тим, що до Тебе веде, нехай смучуся лиш тим, що від тебе віддалює. Дай мені мудрість всього, що переминає і всього, що триває; нехай перше в моїх очах маліє а друге росте; дай мудрість праці та мудрість відпочинку; нехай мені буде розкішшю праця для Тебе, а втомою відпочинок без Тебе. Дай мені мудрість щирого і простого наміру, мудрість простоти, мудрість щирости. Нехай серце моє звертається до Тебе й у всьому шукає Тебе упродовж цілого життя. Дай мені мудрість послуху для Твого закону, для Твоєї Церкви. Дай мені мудрість убожества, щоб я ніколи не оцінював дібр інакше, як відповідно до їх дійсної вартости: дай мені мудрість чистоти відповідно до мого стану та покликання; дай мені мудрість терпеливости, мудрість покори; мудрість веселости й поваги, мудрість Господнього страху; мудрість правдомовности і добрих діл; нехай буду терпеливим без ніякого нарікання, покірним без найменшого удавання, веселим без немірного сміху, поважним без суворости; щоб я боявся Тебе без спокус розпуки; щоб я був правдомовний без тіні двоязичности; нехай мої добрі діла будуть вільні від самоуподобання. Дай мені мудрість, ближніх у потребі напоминати без самовивещення; дай мені будувати словом і ділом без лицемиря, дай мені, Боже, мудрість чуйности, уваги й обережности; нехай мене не зводить на бездоріжжя ніяка пуста гадка; дай мені мудрість благородности, нехай мене ніколи не повалить ніяке брудне й недостойне прив"язання; дай мені мудрість правости, нехай мене ніколи не зводить з дороги обов"язків ніякий самолюбний намір; дай мені мудрість мужества і сили, нехай мене не звалить ніяка буря; дай мені мудрість свободи, нехай мене ніколи не поневолить ніяка насильна пристрасть!

Дай мені мудрість богословських чеснот і моральних чеснот: віри, надії, любови, благорозумности, побожности, здержливости і мужности; дай мені Боже, мудрість Апостолів, мудрість мучеників; дай мені мудрість священичу й душпастирську, дай мені мудрість проповідників і вчителів, дай мені мудрість служителів святих Тайн, дай мені мудрість євхаристійну і мудрість таїнственну – мудрість молитви й душевного зріння а передусім, Господи, дай мені мудрість сердечного розкаяння, несовершенного і совершенного жалю, дай мені мудрість пізнання себе в моїй немочі і злобі; дай мені мудрість умертвлення і посту; дай мені мудрість відречення й пожертвовання себе; дай мені мудрість жертви, мудрість хреста, мудрість крови; Боже дай мені вкінці ту мудрість, що згідно з святими Твоїми намірами веде до злуки Церков під одним зверхнім пастирем, Вселенським архиреєм; дай мені мудрість те діло святого з"єдинення цінити, любити, для нього й житя посвятити; дай мені мудрість нашого східного обряду, його придержуватися, його відновляти й розвивати; дай мені мудрість Отців святої Східної Церкви і всіх великих церковних Учителів; дай мені мудрість великого Твого апостола Павла, щоб я бодай його послання добре розумів, пам"ятав та умів їх пояснювати Твоєму народові; дай мені мудрість першого Твого намісника, щоб я розумів наміри Твого Божого Провидіння, що рядить Церквою через Римських Архиєреїв; дай мені мудрість послуху їм та вселенській католицькій Церкві; дай мені мудрість церковної історії та богословії, дай мені ту мудрість, що мені й моєму народові найбільше недостає; дай мені мудрість правдивого вдоволення, правдивого щастя. Амінь.

(Написав митрополит Андрей (Шептицький). Із молитовника "Прийдіте, поклонімся".)
Переглядів: 1080 | Додав: Володимир | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

УГКЦ Храм Свв. Володимира і Ольги © 2018