Вітаю Вас, Гість
Головна » 2013 » Жовтень » 19 » На 99-у році життя, 44-у році священства відійшов до вічності о. Василь Притула
12:14
На 99-у році життя, 44-у році священства відійшов до вічності о. Василь Притула
15-17 жовтня 2013 р.Б. в храмі Святих Володимира і Ольги перебувало тіло пресв. Василя Притули, який упокоївся у Бозі 14 жовтня 2013 року. 

16 жовтня (середа) – за участю Преосвященного владики Венедикта відбувся священичий парастас; 17 жовтня (четвер) - Чин похорону.   

Світлої пам’яті пресв. Василь Притула народився 12 листопада 1914 року  у с. Добряничі, Перемишлянського р-ну, Львівської обл. Походить із селянської багаточисленної родини, де було 9 дітей. Батько був церковним провізором. З юних років прислуговував в церкві отцю Строцькому. Неповну середню освіту здобув у Добряницькій школі. До війни з 1934 р. працював на різних роботах, бо тато помер і потрібно було допомагати родині. 

1944-1945 рр. був в армії-служив в спецтаборі госпровірки (охорона військового будівництва), а потім в Грузії. 

Повернувся до Львова, де познайомився із багатьма підпільними священнослужителями. Надавав їм свою квартиру для богослужінь і ночівлі. 

У 1958 році одружився із Софією з роду Петльованих. Брав активну участь у підпільному житті Церкви. Мешкав разом із дружиною Софією на вул. Федьковича біля Привокзального базару. Це було дуже вигідне місце, куди могли заходити підпільні священики для відправи. Був такий випадок, коли в них був архієпископ Володимир Стернюк і хтось почав стукати в двері, бо правдоподібно сусіди донесли. В квартирі всі завмерли і той ще довго стукав, поки не пішов - йому не відчинили. Це зразок як треба було бути обережним, коли людей приймали для відправи Служби Божої. 

Супроводжував о.Василь священиків по селах. 

1961 року, за порадою священиків Михайла Лемішка та Михайла Винницького, розпочав навчання у Підпільній духовній семінарії, яку закінчив 1969 року. 

1 січня 1969 р. був поставлений у пресвітери єпископом Василем (Величковським). Був постійно в центрі підпільного життя Церкви. У 80-х роках, мав обшук через арешт о. Винницького,  його викликали як свідка. Працював сажотрусом, що давало йому нагоду ходити до людей із речами. В тих діях його завжди підтримувала дружина Софія. 

Обслуговував села: Жирівка, Кротошин Пустомитівського р-ну, Луб`яна Миколаївського р-ну, а також підпільно душпастирював у м. Львові. 

Після виходу Церкви з підпілля, протягом півроку, душпастирював у селах: Хоросно, Раковець, Новосілка, Підтемне, Деревач Пустомитівського р-ну. Однак, внаслідок хвороби не зміг продовжувати душпастирську працю. 

Висловлюєм щире співчуття рідним та близьким отця Василя Притули. Вічна йому пам`ять!   

Джерело: зібрана інформація о.Михайла Димида на основі слів Світлани Гуркіної та Ірини Коломієць з Інституту Історії Церкви УКУ; матеріал сайту УГКЦ Львівської Архієпархії.

Переглядів: 1393 | Додав: Vadum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

УГКЦ Храм Свв. Володимира і Ольги © 2018