Вітаю Вас, Гість
Головна » 2014 » Грудень » 21 » У Львові презентували «Каміння Майдану» о.Михайла Димида і Климентії Димид
22:29
У Львові презентували «Каміння Майдану» о.Михайла Димида і Климентії Димид

«Ця книга сповнена живої історії. І цим камінням на Майдані було слово, дія, постава», – так охарактеризували присутні книгу «Каміння Майдану» о. Михайла Димида і Климетії Димид під час її презентації. 15 грудня видання було представлено в УКУ.

Владика Венедикт (Алексійчук), виступаючи на презентації, зазначив, що родина Димидів зуміла в цій книзі зібрати всі ті пережиття, які супроводжували кожного з нас під час подій Революції Гідності.

«Які мали ми такі сподівання до нашого народу? Але кожен з нас побачив на що він здатен. Бо наші помилки, гріхи так нас притлумачують, що ми не думаємо що з нас щось добре вийде. А вийшло. Незважаючи на те, які ми є, Бог вірить в нас. Сталося чудо явлення нашого народу», – наголосив вл. Венедикт.

Сама книга містить 85 проповідей-роздумів о. Михайла, який був одним із капеланів Майдану. Як розповів сам о. Михайло «це роздумування про те, що діється крізь призму Євангелія». А також 450 фотографій Климентії з її коментарями до них. Під час Євромайдану дівчина була одним із адміністраторів групи в соціальній мережі, де ділилася як новинами про те, що відбувається в Києві, так і своїми роздумами про це.

«”Каміння Майдану” – це книга про Євромайдан, який вказав Європі та всьому світу саму ідею Європи, де гідність людини понад усе», – розповів о. Василь Рудейко. Він один з тих, хто написав передмову до книги, а також, як і о. Михайло, був капеланом Майдану.

Богдан Трояновський, директор видавництва «Свічадо», розповідаючи про те, як виникла ідея видання такої книги, розповів, що після Революції Гідності було бажання написати про те, що відбулося. Це слід було зробити для того, щоб не забути ні те, що зроблено, ні те, яких жертв нам це коштувало. І тоді о. Михайло прийшов до нього з ідеєю такої книги. Відтак за підтримку УКУ було вирішено видати це видання.

Як зазначають самі автори та видавці, вона не лише про те, що відбулося. Це є бачення цієї історії молодої дівчини і старшого чоловіка, студентки і священика, доньки і батька.

«Ця книга написана кров’ю і молитвами», – підсумував Богдан Трояновський.

16 грудня, презентація книги-альбому о. Михайла Димида та Климентії Димид  відбулась у книгарні «Є», що на проспекті Свободи, 7. 

Книгу представили автори. Слово мав також автор однієї з передмов до видання – віце-ректор УКУ о. Василь Рудейко. Музичний супровід презентації забезпечив львівський бард, також учасники зачитали уривки з книги та вірш Василя Стуса.

«В книзі немає коментарів, це все факти, які були», – відзначив о. Михайло Димид.
 

Використано матеріали сайтів  УКУФотографії старого Львова

Цікаве інтерв’ю з отцем Михайлом Димидом читайте на Релігійному інтернет-ресурсі

Переглядів: 782 | Додав: Vadum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

УГКЦ Храм Свв. Володимира і Ольги © 2019