Вітаю Вас, Гість
Головна » 2013 » Квітень » 2 » З нагоди 199-ї річниці від дня народження ТАРАСА ШЕВЧЕНКА у храмі відбувся творчий вечір "Не забудьте помянути незлим тихим словом"
01:43
З нагоди 199-ї річниці від дня народження ТАРАСА ШЕВЧЕНКА у храмі відбувся творчий вечір "Не забудьте помянути незлим тихим словом"
24 березня 2013 року у Львові в храмі святих рівноапостольних князів Володимира і Ольги відбувся творчий вечір, присвячений пам’яті Т. Шевченка «Не забудьте пом’янути незлим тихим словом». Святковий концерт проходив з нагоди 199 річниці від дня народження Тараса Шевченка. 

Ініціатором проведення щорічних Шевченківських вечорів у храмі є парафіяльний хор «Княжі дзвони» (диригент Богдан Корінь) за підтримки пароха храму свв. Володимира і Ольги отця митрата Богдана Чабана. 

Вже 6-й рік поспіль під величним куполом цього новітнього храму у дзвінкоголосому хорі лучаться кращі колективи для спільного духовного піднесення на прославу генія нашої нації. І з кожним роком з приходом весни парафіяни очікують цього довгожданого свята, щоб ще раз доторкнутися душею і серцем до цього урочистого дійства.  

У концерті-фестивалі взяли участь як церковні хори, так і світські творчі колективи, дорослі та дитячо-юнацькі. Цього року до участі у фестивалі зголосилися 6 колективів.   

Під час урочистого відкриття свята прозвучало привітання пароха храму святих рівноапостольних Володимира і Ольги отця митрата Богдана Чабана. З вступним словом «Геній українського народу зі світовим ім’ям» до присутніх звернулась кандидат філологічних наук, доцент Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Олександра Захарків. 

Під час фестивалю звучали хорові твори на слова Тараса Шевченка, духовні твори, уривки з поезії Великого Кобзаря.  

Цього року фестиваль відкрив Галицький камерний хор «Слов’янка» церкви Різдва Івана Хрестителя УГКЦ (диригент – Василь Стефанович), приємне враження справили дитячо-юнацький хор церкви святих рівноапостольних Володимира і Ольги «Agnus Dei» (диригент – Галина Стефанович) та ансамбль «Любисток» Другої міської поліклініки м. Львова під керівництвом Михайла Бачинського. Три цікавих та свіжих твори на слова Шевченка виконала Народна хорова капела «Заграва» Львівського обласного будинку вчителя (диригент – Вікторія Кобильчак), а чарівне соло їх керівника п. Вікторії заворожило глядачів і зірвало бурхливі овації.

Постійним учасником усіх церковних заходів є завжди Народна хорова капела «Галичани», м. Львів (диригент – Алла Павлик), яка і цього разу вразила глядачів своєю виконавською майстерністю. Завершив свято хор церкви святих рівноапостольних Володимира і Ольги «Княжі дзвони» під орудою диригента Богдана Коріня. У їх виконанні прозвучало нове прочитання твору «Ой три шляхи широкії» відомого львівського композитора Мирона Дацка. І, звичайно ж, на загальному піднесенні у зведеному хорі був виконаний безсмертний Шевченків «Заповіт».

Фестиваль щороку є доброю нагодою не лише для вшанування пам’яті геніального поета, а і для гуртування молоді, її духовного збагачення, для обміну досвідом між диригентами і підвищення їх професійного рівня, для знайомства з перлинами української духовної музики і, звичайно ж, для спільної молитви, яка, маючи в собі найбільшу силу, допоможе піднести серця до Господа, віднайти душевний спокій і любов.

Матеріал підготувала  ДАРІЯ ГРИЦ ( zorstep@ukr.net).


Великий українцю, наш Тарасе,
Поете, генію, що з серцем до людей,
Ми по Тобі життя звіряєм наше,
Звіряєм велич всіх своїх ідей.

...Пливуть над Львовом хмари, мов лелеки,
Ідуть дощі, тріскочуть громи злі,
Ну а Кобзар стоятиме довіку
У святості і величі своїй.    (Дарія Гриц)


Переглядів: 1171 | Додав: Vadum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

УГКЦ Храм Свв. Володимира і Ольги © 2018